Home / İzmir Haber / Ahmet Kaya’nın Mezarı Türkiye’ye Mi Geliyor? Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı…

Ahmet Kaya’nın Mezarı Türkiye’ye Mi Geliyor? Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı Mehmet’in Gezegeni programı’nda Ahmet Kaya’nın mezarın Türkiye’ye gelmesi hakkında flaş açıklamalarda bulundur. Ahmet Kaya’nın annem ve benim yakınlaşma sürecimde büyük önemi var dedi. Eğer ailesi de isterse Türkiye’ye getiririz dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim Özel adı altında katıldığı bir televizyon programında. “Eğer Ahmet Kaya‘nın ailesi de isterse mezarını Türkiye’ye getirebiliriz.” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral FM’le birlikte 15 ulusal ve 200 yerel bölgesel radyodan ortak canlı yayınlanan “Mehmet’in Gezegeni Seçim Özel” programının konuğu oldu.Kendisinin okuduğu Necip Fazıl Kısakürek’in “Canım İstanbul” şiirinin dinletilmesiyle başlayan programda, Kral FM’in 1990’lı yıllarda gerçekleştirdiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde katıldığı programlardan kesitler dinletildi. Bu şiirin o duygularla dolu mısraları arasında İstanbul’a aşkın ne demek olduğunun bulunduğunu belirten Erdoğan, “Bugün bile az önce dinlerken yine oralara gittim. Şimdi de Üsküdar’da olduğum için. ‘Beyoğlu tepinirken Ağlar Karacaahmet’ derken, geçenlerde Nakkaştepe’deki piknik alanlarını dolaşırken yine aklıma bu gelmişti.” dedi.

Ahmet Kaya, mezar,  mezarın Türkiyeye gelmesi

Program sırasında cezaevine girmeden önce telefonla katıldığı radyo programı ile Gülhane Parkı ve Cumhuriyet’in 75’inci yılında Kral FM tarafından düzenlenen Kazlıçeşme konserindeki bazı kesitler de dinleyicilerle paylaşıldı. Fakat bunların içinde özellikle Ahmet Kaya’nın, rahmetlinin o akşamki anneme olan o şarkısı, o türküsü, annem öldükten sonra ben de çok farklı bir dünyayı meydana getirdi. Ne ne zaman Ahmet Kaya’nın bu “Şafak Türküsü”nü dinlediğim zaman çok duygulanırım. Annemle adeta haşır neşir olmaya başlarım.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://site-backlink.com/tnQT0

Hakkında elif

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

3 belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı

HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanları, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırıldı. Büyükşehir belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir