Home / İzmir Haber / Büyükşehir’den Harmandalı Kararı!

Büyükşehir’den Harmandalı Kararı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi’nin 6 Temmuz Cumartesi Günü akşam saatlerinde Harmandalı Düzenli Atık Depolama Tesisi’nde çıkan yangına ilişkin uyarı niteliği taşıyan çok önemli açıklamalarda bulunması sonrasında kamuoyuna bilgilendirme yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi,  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi’nin 6 Temmuz Cumartesi Günü akşam saatlerinde Harmandalı Düzenli Atık Depolama Tesisi’nde çıkan yangına ilişkin uyarı niteliği taşıyan çok önemli açıklamalarda bulunması sonrasında kamuoyuna bilgilendirme yaptı.

Büyükşehir’den Harmandalı Yanıtı’ başlıklı bültende şu ifadeler yer aldı:

Bazı yayın organlarında 6 Temmuz gecesi yer alan haberde, Harmandalı Düzenli Atık Depolama işçilerin gece uyuduğu sırada yangın çıktığı belirtilmiş, İzmir İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi tarafından yangında olası bir işçi katliamının eşiğinden dönüldüğü ifade edilerek, belediyenin işçi sağlığı ve güvenliğine ilişkin önlem alması gerektiği belirtilmiştir. Çıkan haberlerin doğru olmadığına vurgu yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yangının Harmandalı Düzenli Atık Depolama Tesisi’nde değil, tesis sınırları dışında izinsiz ve ruhsatsız olarak ayıklama işi yapan kişiler tarafından kurulan hurda depolarında çıktığını belirtti.

Yaz aylarında tesisin etrafında olası yangınlara karşı açılan Yangın Emniyet Şeridi sayesinde tesis zarar görmemiştir. Yangın sırasında yine makine ve ekipmanlarımız ile birlikte her türlü tedbir alınmıştır.

Ayrıca Harmandalı Katı atık depolama alanının rehabilitasyonu, atıklardan enerji üretim tesisi ve fiziksel ayrıştırma tesisi kurulmasına yönelik çalışmalar için beklenen ÇED belgesinin 15 Mayıs’ta alındığı aktarıldı. Eylül ayından itibaren İzmir’de çöpten elektrik üretiminin başlaması hedefleniyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/zRmUP

Hakkında elif

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

3 belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı

HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanları, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırıldı. Büyükşehir belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir