Home / Güncel / Engelsiz Yaşam / CHP’li Belediye’den Skandal! ‘Görme Engelli Yolu’nu Kapatan İşletmeye Arka Çıktılar

CHP’li Belediye’den Skandal! ‘Görme Engelli Yolu’nu Kapatan İşletmeye Arka Çıktılar

Kadıköy’de bir eğlence mekanı, görme engelliler için yapılan yürüme yolunu kapattı. Yanındaki başka bir işletme de yola masa ve sandalye koyup engellilerin haklarını çaldı!

Utanç manzarasına şikayet yağdı. Ancak CHP’li belediyeden ses çıkmadı.

CHP’li Kadıköy Belediyesi, skandalda sınır tanımadı. Moda’da engelli yolunu halat çekip kapatan esnafa arka çıktı. Utanç manzarasına vatandaşlar dayanamadı. Şikayet yağdırdı ama belediye hiçbirine aldırmadı.

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak yerine onların haklarını gasp edenler, insanlığımızdan utandırdı. Utanç manzarası, İstanbul Kadıköy‘de ortaya çıktı. Kadıköy Belediyesi, görme engelliler için kabartmalı yürüme yolları yaptı. Ancak dükkan sahipleri, engellilere hak tanımadı! Bunun en çarpıcı örneği, Caferağa Mahallesi Moda Caddesi üzerinde karşımıza çıktı. ‘Zeplin Pub’ adlı işletme, mekanın önünden geçen engelli yolunu halatla kapattı.

Bitişiğinde bulunan ‘Belfast’ adlı mekan da görme engelliler için yapılan yola masa ve sandalyeler koyup müşteri topladı. Barış Oruç adlı vatandaş ise utanç manzarasını fotoğraflayıp, sosyal medyadan paylaştı. CHP’li Kadıköy Belediyesi’ne de “Yaptırım düşünüyor musunuz?” çağrısı yaptı. Bu paylaşımın ardından Kadıköy Belediyesi’ne şikayet telefonları yağdı. Ancak yetkililer, sorunun çözümüne ilişkin adım atmadı.

Kaynak: https://site-backlink.com/l1wHF

Hakkında elif

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir’de terör operasyonu: 13 gözaltı

İzmir’de PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine harekete …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir