Home / İzmir Haber / Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor

Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor

II. İzmir Çocuk Tiyatroları Festivali 20-21-26-27-28 Şubat 2018’de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Fuarda bulunan İzmir Sanat sahnesinde izleyicileri ile buluşmaya hazır. Birçok farklı oyunun bulunduğu festivalin bu yıl ikincisi düzenleniyor. +4 yaş ve üzeri izleyiciler için belirlenen oyunlar perde açmak için gün sayıyor. Radyo Ege, Dokuz Eylül Gazetesinin basın sponsoru olduğu festival Konak Belediyesi’nin katkılarıyla yapılıyor.

Prens ve Rapunzel, Ağaç Ev, Nasreddin Hoca Günümüzde, Testi Ailesi, Sakar Mucitler, Zarfsız Kuşlar, Şirin Şirinler, Alican ve Şekerli Draje ve Oyuncaklar Ülkesi festival oyunları olarak karşımıza çıkıyor. Festival Şubat ayında devam ettiği gibi Mart ayında da Konak Belediyesi sahnelerinde de oynanacak. Her türlü bilgi ve rezervasyon için 05325160797 nolu telefondan bilgi alabilirler.

Festivalin sanat yönetmeni Alper Akdeniz “İzmir’e Çocuk Tiyatrosu Festivali kazandırmak uzun zamandır hayallerimden bir tanesiydi. Bu yıl ikincisi yapmanın mutluluğu içerisindeyim. İzmir’e sözü olan, İzmir için bir şeyler yapmak isteyen herkesi, çocuklarımız için yaptığımız bu festivale destek olmaya davet ediyorum. Bu festivali ilerleyen yıllarda İzmir’in bütün ilçelerinde yapmak için gayretlerimiz devam ediyor. Yaptığımız her şey çocuklarımızın kazanımlarını artırmak ve yaşadıkları dünyayı onlara daha yaşınır kılmaktan başka bir şey değil. Birkaç yıla kalmaz İzmir Çocuk Tiyatroları Festivalini uluslararası çapta bir festival olarak göreceksiniz. Biz hazırız festivale, hadi gelin misafir olun bize.” dedi.

Hakkında Güncel Yayın

Ayrıca Kontrol Edin

Yüzmeye Engel Yok

Konak Belediyesi’nin yaz tatiline giren çocuklar için başlattığı ücretsiz yüzme kursları engelli çocuklar için de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir