Home / Dünya / Gündem / Deprem Sonrası Tartışma Yaratacak İddia: Uzmanlara izin verilmiyor

Deprem Sonrası Tartışma Yaratacak İddia: Uzmanlara izin verilmiyor

İstanbul’da büyük paniğe neden olan deprem sonrası Fatih Portakal’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Portakal, paylaşımında İstanbul Teknik Ünivertesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nin deprem uzmanlarının canlı yayına çıkmasına izin vermediğini belirterek “Bu uzmanlar konuşmayacaksa biz yurttaşlar nasıl bilgi sahibi olacağız?” ifadelerini kullandı. Portakal’ın paylaşımı kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

İşte Portakal’ın o paylaşımı;

AFAD’DAN SON AÇIKLAMA

AFAD İstanbul’daki depreme ilişkin yaptığı son açıklamada şunları kaydeti: “Biruni Üniversitesi karşısındaki surlarda yıkıntı, bazı ilçelerdeki binalarda çatlaklar, Sultangazi ve Eyüp’te iki binada hasar tespit edildi. Avcılar’da bir minare yıkılırken Şirinevler’de yan yatan bir bina tahliye edildi. İstanbul’daki deprem sonrası enerji hatları ve altyapıda bir sorun tespit edilmezken bazı baz istasyonlarında yoğunluk yaşanıyor.”

Açıklamada ayrıca deprem sonrası Boğaziçi’ndeki üç köprüde de yapısal bir sorun olmadığı belirtildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 110 kişilik ekip, hasar analizi için çalışma yürütüyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/IgMxM

Hakkında admin

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Çin, Koronavirüs, Dr. Shaikh, zatürre,

Koronavirüste Merak Edilen Soru Yanıt Buldu!

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Koordinatörü Dr. Irshad Ali Shaikh Çin’de koronavirüse yakalanan kişilerin aniden yere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir