Home / Dünya / Avrupa / Norveç’te cami saldırganı suçunu kabul etti Kaynak: Norveç’te cami saldırganı suçunu kabul etti

Norveç’te cami saldırganı suçunu kabul etti Kaynak: Norveç’te cami saldırganı suçunu kabul etti

Norveç’in Barum şehrinde El-Nur İslam Merkezi Camii’ne terör saldırısından dolayı gözaltında tutulan 21 yaşındaki Philip Manshaus, suçlamaları kabul etti.

Norveç devlet televizyonu NRK’ye açıklama yapan Philip Manshaus’un avukatı Unni Fries, müvekkilinin konuşmaya karar verdiğini ve polisin sorularını yanıtladığını söyledi.

Fries, Manshaus’un suçlamaları kabul ettiğini kaydetti.

Başkent Oslo’da hafta başında “cinayet” ve “terör saldırısı” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan Manshaus, suçlamaları reddederek susma hakkını kullanmıştı.

Norveç gazetesi VG ise saldırganın öldürdüğü üvey kız kardeşinin, Çin asıllı olduğunu ve küçükken evlatlık alındığını duyurdu.

Öte yandan camiye ziyaretçi akını devam ediyor. Saldırının duyulmasından sonra Norveç vatandaşlarının yanı sıra birçok siyasetçi ve aktivist camiyi ziyaret ederek çiçek bıraktı.

Barum’da 10 Ağustos’ta silahlı bir kişi, El-Nur İslam Merkezi adlı camiye saldırı düzenlemiş, olayda bir kişi yaralanmış ve şüpheli gözaltına alınmıştı.

Kaynak: https://site-backlink.com/9xAfM

Hakkında serkan tekir

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Avrupa Birliği, Çin, Güney Kore, Koroavirüs, Malezya, Tayland,

Koronavirüs: Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 132’ye Çıktı

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yeni tip koronovirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir