Home / Güncel / ÇİFT BAŞLI BUZAĞI ŞAŞIRTTI

ÇİFT BAŞLI BUZAĞI ŞAŞIRTTI

Denizli’nin Çivril ilçesi Yamanlar mahallesinde doğan çift başlı buzağı şaşkınlık yarattı.

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde çift başlı buzağı doğdu. Uzmanlar, bunun yüzbinde bir görüldüğünü söyledi.

 

Çift başlı buzağının doğumu ilçenin Yamanlar Mahallesi’nde Erkan Erday’a ait işletmede gerçekleşti. Erdal, ineğe doğumu  kendisi yaptırmaya çalıştığını, ancak başarılı olamayınca Veteriner Hekim Gökhan Özen’den yardım istediğini söyledi.

 

İneğe doğumu sezeryan yöntemiyle yaptıran Özen şaşkınlığını gizleyemedi. Çünkü buzağı çift başlıydı. Ne var ki buzağı ölü olarak doğmuştu.

İlk defa böyle bir durumla karşılaştığını ifade eden Veteriner Hekim Gökhan Özen, “Buzağı doğum kanalına sıkışmıştı. Bunun üzerine cerrahi müdahale yapmaya karar verirdim. Ekibimle  yaptığımız operasyon sonrasında hepimiz çok şaşırdık. Buzağıyı cerrahi müdahale ile alıncaya kadar bu durumu anlayamamıştık. Cansız olarak dünyaya gelen buzağı çift başlıydı”dedi.

Bu durumun çok nadir görüldüğünü kaydeden Özen, Yüzbinde bir diyebiliriz. Mesleki hayatım boyunca böyle bir durumla bir daha karşılaşamayabilirim” diye konuştu.

Hakkında admin

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

paralimpik, masa tenisi, ali öztürk, ağaoğlu,

Milli Paralimpik Masa Tenisçi Ali Öztürk Ağabeyinin Yolunda İlerliyor

Öztürk, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 2016 Paralimpik Yaz Oyunları’nda, masa tenisi tek erkeklerde altın madalya kazanan ağabeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir