Home / Güncel / Engelsiz Yaşam / Engelli Çiftin Hedefinde Tokyo Paralimpik Oyunları Var

Engelli Çiftin Hedefinde Tokyo Paralimpik Oyunları Var

Antalya’da birbirlerine destek olarak çalışmalarını gerçekleştiren çift, 2020’de düzenlenecek olan organizasyonda ülkesini en iyi şekilde temsil etmek istiyor.

Antalya‘da düzenlenen Bedensel Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası‘nda 2 Türkiye rekoru kırarak 3 madalya kazanan Hafize ve Kubilay Şahin çifti, önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına hazırlanıyor.

Antalya’da düzenlenen şampiyonada Kubilay Şahin 21,25 metre ile cirit atmada Türkiye rekoru kırarak altın madalya kazanırken, gülle atma dalında ise 7,83 metre derece ile Türkiye 2’ncisi oldu. Kadınlar gülle atma branşında mücadele eden Hafize Şahin ise 6,94 metre derece ile Türkiye rekorunu ele geçirerek altın madalyanın sahibi oldu.

 

Kubilay Şahin, Atletizm Türkiye Şampiyonası, Antalya, Bedensel Engelliler,

Hedeflerinin 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları olduğunu söyleyen Kubilay Şahin, “19 yaşında tekerlekli sandalye basketbol takımıyla spora başladım. 1 sezon basketbol oynadım. Daha sonra bireysel branşlarda daha başarılı olacağımı düşündüğüm için halter branşına yönlendim ve 7 sene kadar halter yaptım

Halterde 1 Avrupa ve 1 Dünya Şampiyonası olmak üzere 2 kez yurt dışı yarışmalara katıldım. Ondan sonra halterde omzumdan bir sakatlık geçirdim ve yaşadığım bir çok sıkıntıdan dolayı atletizm branşını denemek istedim. 2 buçuk senedir de atletizm yapıyorum.

Geçen hafta İtalya’nın Graseto şehrinde yapılan turnuvada olimpiyat kotası için mücadele ettik. Güzel bir yarışma geçti. Şimdi önümüzde Dubai Dünya Şampiyonası var. Ondan sonra da bir Avrupa Şampiyonası olacak. Bu 2 yarışmada da güzel bir derece yapabilirsem 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim” dedi.

Hakkında admin

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

SSK,Bağ-Kur,sigorta,engelli emeklilik,engelli emeklilik şartları,

Engelliler İçin Emeklilik Şartları Neler? Engelliler Nasıl Emekli Olur?

SSK’lı ya da Bağ-Kur çatısı altında sigortalı olsun fark etmeden herhangi bir kurum ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir