Home / Güncel / Toplumsal cinsiyet eşitliği için iletişim kampanyası

Toplumsal cinsiyet eşitliği için iletişim kampanyası

İzmir Büyükşehir Belediyesi “kadınların ve erkeklerin toplumsal yaşamın her alanına eşit katılımı” olarak tanımlanabilen toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık ve cinsiyete dair ayrımcılığın önüne geçebilmek için iletişim çalışmalarına başlatılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Temmuz 2019’da aldığı meclis kararının doğrultusunda hazırlanan video ve çeşitli iletişim materyalleriyle bu konuda toplum genelindeki algının değiştirilmesi hedefleniyor.

İzmir’de kapalı ve açık yerlerde, reklam panolarında, toplu taşıma ve dijital ilan panolarında kullanılacak video ve görsellerle desteklenecek iletişim kampanyasının sloganı “Her Yerde Eşitiz”. Kampanya toplum tarafından kadın ve erkeğe biçilen rolleri iş ve meslek üzerinden sorguluyor.

“İZMiR BU KONUDA ÖRNEK BiR KENT OLACAK”

Toplumsal cinsiyet eşitliğine dair farkındalığın artması için eğitim ve iletişim çalışmalarının artmasına önem veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in bu alanda yaptığı çalışmalarla öncü ve Türkiye’ye örnek bir kent olacağını söylüyor. Tunç Soyer, kadın ve erkeğin yaşamın her alanında ve her anında eşit olması için yerel yönetim olarak bu konuda çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapacaklarının altını çiziyor.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Başkanı Nilay Kökkılınç ise kampanyanın önemine vurgu yaparken, “Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlılık sadece kadınların değil, erkeklerin de hassasiyetle üzerinde durması gereken bir konu. Belediye başkanımız da bu konuda örnek bir insan. Komisyon üyelerimiz ve bürokratlarımızla bu alanda zevkle ve uyumla çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Hakkında busra

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Bayraklı’da ‘Sesli Sağlık Asistanı’ Dönemi Başlıyor

Siemens’in yatırımcısı olduğu ‘Albert: Sesli Sağlık Asistanı’ sistemi yerel yönetimler kapsamında Türkiye’de ilk defa Bayraklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir