Home / İzmir Haber / Bilet Fiyatları Tavan Yaptı!

Bilet Fiyatları Tavan Yaptı!

Kurban Bayramı tatili yaklaşırken havalimanları ve otogarlarda bilet telaşı da başladı. Yetkililer korsan bilet uyarısı yaparken, artışın görüldüğü fiyatlarda ise üst sınırlar aşıldı

Türkiye’de yaz tatilinin Kurban Bayramı‘na denk gelmesiyle artan bilet talebi, bilet fiyatlarını normalinin 2-3 katına çıkardı. Hava ve karayolu biletlerinde yaşanan artış vatandaşları mağdur etmeye başladı. Yetkililer, Kurban Bayramı’nda hava ve kara yolu ile yolculuk yapacak olan vatandaşların mağdur olmaması için biletlerdeki tavan fiyat uygulamasının delinmemesi gerektiğini belirtti. Bazı yerlerde fırsatçıların yine iş başında olduğunu aktaran yetkililer, “Özel günlerde tavan fiyat uygulaması delinmemeli.

Firmaların 2013’te uygulamaya koyulan tavan fiyat uygulamasına uyması gerektiğini kaydeden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Vatandaşlarımız fırsatçılarla karşılaştığında yetkililere haber versin” dedi. Tavan fiyatı uygulaması kadar taban fiyatının da önemli olduğuna değinen Palandöken, “Talep artışında fiyatları 2-3 kat artıran bazı hava yolu firmaları, belli dönemlerde ise neredeyse otobüs bileti fiyatına bilet satıyor. Hava ve karayolundaki bilet fiyatlarının normalleşmesi için, belirlenen tavan ve taban fiyat uygulaması her dönem zorunlu olmalı.” açıklamasını yaptı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından bayram ve tatil günlerinde bilet fiyatlarının aşırı yükselmesini önlemek için 2013’te hayata geçirilen tavan fiyat uygulaması uygulanmıyor. Tavan fiyatı 352 TL olarak belirlenmişken yurt içindeki bazı bölgelerde ekonomi sınıflı aktarmalı uçuşların bilet fiyatı 900 TL’yi buluyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/5W532

Hakkında admin

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Marmara, deniz, fırtına, Hava Olayları, Deniz Otobüsleri, Vapur, Marmara Denizi,

Marmara’da deniz ulaşımına fırtına engeli

Bursa Deniz Otobüslerinin (BUDO) bugün yapacağı seferlerinden bazıları elverişsiz hava şartları nedeniyle iptal edildi BUDO’nun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir