Home / İzmir Haber / İzmirli Liseliler Deniz Kirliliğinin Önüne Geçecek!

İzmirli Liseliler Deniz Kirliliğinin Önüne Geçecek!

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen GençBizz Lise Girişimcilik Programı Finali’nde 12 ilden 35 finalist ekip İzmir’de buluştu.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen GençBizz Lise Girişimcilik Programı Finali’nde 12 ilden 35 finalist ekip İzmir’de buluştu. Liseli girişimciler deniz kirliliğinin önüne geçecek iş fikri ile ülkemizi Avrupa’da temsil edecek.

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “GençBizz Lise Girişimcilik Programı” bu yıl 20’nci kez düzenlendi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı ve İzmir Ticaret Odası’nın katkıları, Citi Vakfı, Bayer, İnter Kargo’nun destekleri ve Manpower, Destek Patent ve Familup’ın özel ödül ile destek verdiği 20.GençBizz Lise Girişimcilik Programı Türkiye Finali, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün ev sahipliklerinde gerçekleştirildi.

Türkiye Finali kapsamında yapılan değerlendirmeler neticesinde “Yılın Şirketi”İstanbul’dan çıktı. Lise öğrencileri tarafından kurulan ‘Entella GençBizz Şirketi’ geliştirdiği deniz yüzeyindeki katı atıkları toplayan düşük maliyetli filtre sistemi ile ülkemizi bu yıl Fransa’da gerçekleşecek olan Avrupa Finali’nde temsil etme hakkı kazandı.

İlkokuldan liseye kadar bütün öğrencileri girişimci zihin yapısıyla yetiştirmeyi hedefine alan Genç Başarı Eğitim Vakfı, bu amaçla her yıl liseler arasında GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nı düzenleniyor. Buna göre yılın girişimcisi olmak isteyen öğrencilerin kurdukları ekipler önce iş fikri geliştiriyor, ardından kurdukları girişimlerle ürünlerini pazarlamaya başlıyor. Gençler bu süreç boyunca iş dünyası profesyonellerinin ve girişimcilerin de için de yer aldığı Genç Başarı Gönüllülerinden mentorluk desteği de alıyor. Öğrenciler girişimlerini kurarak bir eğitim-öğretim dönemi boyunca faaliyetlerini yürütüyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/H8X10

Hakkında admin

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

“6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Yarışmasında Geri Sayım Başladı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “6. Kamera Elinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir