Home / Güncel / Engelsiz Yaşam / Karabağlar’da Engelli Farkındalığı

Karabağlar’da Engelli Farkındalığı

Karabağlarda engelli farkındalığı

İZMİR’in Karabağlar ilçesinde engelli haftası etkinliğine katılan Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ilçelerinde 50-60 bin engellinin yaşadığına dikkat çekerek “Onları görmezden gelemeyiz. Yaşamlarını rahatlatıcı önlemler almak belediye olarak görevimiz” dedi
Karabağlar Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Engelliler Danışma Merkezi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık çalışması düzenlendi. Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi (KARBEM) öğrencilerinin yer aldığı etkinliğe Başkan Muhittin Selvitopu, Başkan yardımcıları, birim müdürleri de katıldı.
Karabağlar’ın engelli oranı olarak sorunlu bir ilçe olduğuna değinen Başkan Selvitopu, 50-60 bin engelli yaşadığını söyledi. Engellileri görmezden gelemeyeceklerini onların yaşamlarını rahatlatıcı önlemleri almanın belediyenin görevi olduğunu hatırlatan Selvitopu “Yapacağımız tüm proje çalışmalarında engelli insanlarımızı göz önüne alarak yapıyoruz. Yaşamda her insanın ihtiyacı olduğu gibi engelli vatandaşlarında ihtiyacı var. Bize düşen bu sıkıntıları azaltacak projeleri yapmak olacaktır” dedi.
Başkan Selvitopu konuşmasının ardından gözlerine bant takarak merdiven parkurunu bastonla yürüyen, tekerlekli sandalyeye binerek parkurda ilerlemeye çalışan gençlere yardım etti. Empati kurarak yürümeye çalışan ve tekerlekli sandalyeye binen gençler farkındalık etkinliğini faydalı bulduklarını belirtti.

http://hurriyet.com.tr

Hakkında admin

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Anne ve kızının domuz bağı ile öldürüldüğü cinayette yeni gelişme

Bursa’da, apartman dairesinde el ve ayakları domuz bağı ile bağlanmış halde cesetleri bulunan Suriyeli anne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir