Home / Güncel / Meteoroloji’den Sıcak Hava Uyarısı: Rekor Bekleniyor

Meteoroloji’den Sıcak Hava Uyarısı: Rekor Bekleniyor

Meteoroloji, yarından itibaren Türkiye’nin bir hafta boyunca, sıcak hava dalgasının etkisine gireceğini duyurdu.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, yarından itibaren bir haftalık süre boyunca yurt genelinin, sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağının ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

EYLÜL AYI EN YÜKSEK SICAKLIK REKORUNU KIRABİLİR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nce, Türkiye‘nin, sıcak hava dalgasının etkisinde kalmaya devam edeceğinin tahmin edildiği belirtilerek, “Yurdumuzun kuzeybatı kesimlerinde SakaryaDüzceZonguldak ve Bartınillerimizde bugüne kadar ölçülmüş Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorları kırıldı. Bu hafta sonu ve önümüzdeki haftanın ilk günleri özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde ekstrem sıcaklık değerleri görülebileceği ve Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorlarının kırılabileceği tahmin ediliyor” denildi.

HAFTA SONU DA AŞIRI SICAK OLACAK

Dün ve bugün yurdumuzdaki hava sıcaklıklarında meydana gelen 2-5 derecelik azalmanın ardından 15.09.2017 Cuma itibariyle bir haftalık süre boyunca yine yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 – 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediyor. Ayrıca ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde (İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında) ekstrem sıcaklık değerleri görülebileceği ve Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorlarının kırılabileceği tahmin ediliyor. Mevsim normallerinin oldukça üzerinde gerçekleşecek en yüksek sıcaklıklar ile özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde sonbaharın gelmesiyle birlikte gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki aşırı farktan dolayı yaşanabilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Hakkında admin

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

köpek balığı, para cezası, yasak av,

Köpek Balığı Avlayana Dev Ceza!

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi altında olan ’sivriburun’ cinsi köpek balığını avlayan kişiye, İlçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir