Home / Dünya / Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazları Kılındı

Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazları Kılındı

Mısır’ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi’nin ölümünün ardından Ege Bölgesi’nde gıyabi cenaze namazları kılındı

Mısır‘ın demokratik yollarla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi‘nin ölümü tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Ege Bölgesi‘nde başta İzmir olmak üzere tüm kentlerde gıyabi cenaze namazı kılındı. İzmir’deki gıyabi cenaze namazının adresi Konak Yalı Camisi oldu. Öğlen namazının ardından 67 yaşında vefat eden Mursi için toplananlar gıyabi cenaze namazı kıldı. İzmir Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ın kıldırdığı namaza çeşitli sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazının ardından konuşan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Aslan, 2 bin 357 gün esir kalan Mursi’nin zalimlerin mahkemesinde direnişe yürüdüğünü vurguladı. Gıyabi cenaze namazına, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı da katıldı.

Uşak’ta kent merkezindeki tarihi Ulu Cami’de öğle namazının ardından Muhammed Mursi için toplananlar gıyabi cenaze namazı kıldı.

Manisa’da İl Müftüsü Sinan Cihan, öğle vakti Hatuniye Camisi’nde toplanan vatandaşlara, dün mahkeme salonunda vefat eden Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Denizli’de ise İl Müftüsü Mehmet Aşık, Delikliçınar Yeni Camisi’nde öğle namazının ardından mahkeme salonunda hayatını kaybeden Mursi için gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Kaynak: https://site-backlink.com/ZRmKF

Hakkında elif

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir’de 3 gündür devam eden yangına ilişkin flaş gelişme!

İzmir‘in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine de sıçrayan orman yangının yayılması durduruldu. Pazar günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir