Home / Güncel / NetEase, Kaola’yı Alibaba’ya satıyor

NetEase, Kaola’yı Alibaba’ya satıyor

Alibaba Grup, Çinli oyun şirketi NetEase’in Çin pazarına ithal lüks ürünler sağlayan e-ticaret birimi olan Kaola’yı 2 milyar dolar karşılığında satın alacak.

NetEase Inc, Çin’deki e-ticaret birimi Kaola’yı Alibaba Group Holdings’e 2 milyar dolar karşılığında satmak için anlaştığını duyurdu.

NetEase tarafından yapılan açıklamaya göre Alibaba, Kaola’nın mevcut marka altında bağımsız şekilde faaliyetlerini devam ettirmesi niyetinde.

Uzun süredir konuşulan anlaşma, Alibaba ve JD.com dahil Çin’in e-ticaret şirketlerinin ülkenin ekonomik büyümesindeki hafif düşüş ile yavaşlayan internetten alışveriş sektöründe yeni niş segmentler aradıkları dönemde geldi.

DİREKT ÜRETİCİDEN ALDIĞI ÜRÜNLERİ PAZARLIYOR

Alibaba’nın Tmall sitesi halihazırda yabancı markaların dijital mağazalar oluşturmasına olanak sağlıyor olsa da Kaola daha varlıklı müşterilere çoğunlukla direkt üreticiden aldığı ürünleri pazarlıyor. Çinli tüketiciler lüks ürünler sektörünün dünya çapındaki gelirlerinin üçte birinden fazlasını oluşturuyor.

Alibaba CEO’su Daniel Zhang; Kaola ile, Alibaba ekosistemindeki yeniliklerle Çinli tüketicilerin deneyimini ve ithalat hizmetini geliştireceklerini belirtti.

Kaynak:https://site-backlink.com/hHnQO

 

Hakkında elif

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Görme engelli bireylerle bisiklet sürdüler.

  Görme engelli bireylerle birlikte bisiklet sürdüler   İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir